czwartek, czerwca 04, 2015

Modowe ciekawostki

historia mody
 Garść ciekawostek prosto ze świata mody i urody, tego odległego w czasie i tego trochę bliższego.historia mody
 Te perfumy wcale nie powstały jako piąte w kolejności. Coco wierzyła, że piątka przynosi jej szczęście i rzeczywiście - Chanel nr 5 to najsłynniejszy zapach świata, choć dziś niewiele osób uważa go za ładny.

historia mody
 Jeśli ktoś z Was nadal uważa, że to wszystko wiana pornografii, cóż. Nie.

historia mody
 Ich opakowanie możecie zobaczyć tutaj.

historia mody
 A tutaj możecie przeczytać o tym trochę więcej.

Damy narzekały, że wyglądają w męskich spodniach niezgrabnie, a panowie, wiadomo, w sukniach im nie do twarzy i niechętnie je wdziewali. Kaprysy cesarzowej należało jednak spełniać.

historia mody


historia mody
Mozolna praca, miałam okazję oglądać produkcję koronek na żywo i jest to zajęcie, które mnie doprowadziłoby do szału. Za to współczesne fabryczne koronki mogą się schować. Zero prestiżu.


historia mody

historia mody

Niestety, nastały mroczne i ciężkie czasy sesji. Każdy student wie, co to oznacza: płacz i zgrzytnie zębów, hektolitry kawy i wylanych łez. Dlatego w czerwcu nowe posty będą pojawiać się rzadziej, za co z góry przepraszam.
Przepraszam też za bardzo obrazkową formę dzisiejszego wpisu, chociaż w czasach kiedy czytanie sprawia (niektórym) fizyczny ból to i może nawet lepiej. Następny post będzie o wiele bardziej treściwy, obiecuję ;)

Jeśli zaciekawiłam, pomogłam, zaintrygowałam - śledź mnie ;)

Twitter
Instagram
Bloglovin'

6 komentarzy:

 1. obrazkowy post jest ok, naprawdę. zawsze obrazek jest bardziej plastyczny i przejrzysty niż ciurkiem pisany tekst, więc ja mimo iż z czytaniem nie mam problemu to uważam że takie urozmaicenie jest potrzebne, ponadto takie obrazkowe treści, lepiej zapamiętujemy (tę wiedzę nabyłam na studiach;))
  jeśli chodzi o ciekawostki, to kilka jest dla mnie prawdziwym zaskoczeniem, np:mężczyźni w gorsetach, dziwne kaprysy Cesarzowej rosji, albo krótszy obcas Marylin Monroe. Widzę to oczami wyobraźni i wręcz śmiech mnie ogarnia, gdy sobie to wyobrażam :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żyjemy w kulturze obrazkowej i sama często łapię się na tym, że wolę oglądać zdjęcia niż czytać, dlatego staram się z tym walczyć. Chociaż wiem, że taka forma jest dla wielu na pewno bardziej przystępna.

   Usuń
 2. O proszę, nie wiedziałam, że coś łączy mnie z Coco, piątkę uznaję za swoją szczęśliwą cyfrę także. Bardzo ładna i przystępna forma wpisu, może mniej angażująca, ale mocno zintensyfikowana i niezwykle estetyczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Coco to była niezła babka, podziwiam ją za charakter, nie za to, co zrobiła w świecie mody.

   Usuń
 3. Ciekawe...jak dobrze, że żyjemy w czasach gdzie facet i gorset to nie codzienność;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy też panowie w gorsetach nie cieszyli się estymą ;)

   Usuń

Jeśli dowiedziałaś(łeś) się czegoś nowego, lub uważasz ten wpis za ciekawy, podziel się swoją opinią. Będę wdzięczna ;)

TOP