wtorek, stycznia 05, 2016

MO-liniki #1


Nowy rok nastał aż pięć dni temu, na dworze jest tak zimno, że sama myśl o wyjściu z domu boli. To skutecznie zniechęca do rozpoczęcia realizacji noworocznych postanowień, zwłaszcza tych, o zwiększeniu aktywności na świeżym powietrzu. 


Czas posumowań i planowania zmusza jednak do podjęcia działania. Jak mus to mus. Ale zamiast powtarzanych do znudzenia sloganów „nowy rok, nowa ja”, na MO będzie nowy post, a konkretniej zupełnie nowy rodzaj posta. Linki do ciekawych treści.

Długo zastanawiałam się, czy powinnam polecać tylko strony związane jakoś z tematyką mody i jej historii, doszłam jednak do wniosku, że takie ograniczenie byłoby bez sensu. Wolę pokazywać wszystko, co mnie zainspirowało, zaciekawiło, czy rozbawiło.
Zapraszam więc na pierwszą w tym roku (i w ogóle pierwszą!) listę ciekawych linków, które chciałabym Wam polecieć. 


Zacznę mimo wszystko trochę tematycznie. Na pewno kojarzysz serie filmików ukazujących się na YouTube typu „sto lat piękna” czy „sto lat mody” (sama chyba w którymś poście je pokazywałam). Tutaj możecie obejrzeć odpowiedź polskiej blogerki, która w krótkim czasie podbiła internet. Podeszła do tematu kobiecego piękna
r e a l n i e.

Innym miejscem, nieco związanym z historią urody jest kanał pani Agaty Wasilenko na YT, na którym z ogromną pasją opowiada o perfumach, a w tej dziedzinie jest naprawdę ekspertką. Sama nie sądziłam, że aż tylu rzeczy nie widziałam. Jeśli chcesz spojrzeć na swoje ukochane zapachy w zupełnie inny sposób, gorąco polecam. 

W głowie się nie mieści” to najfajniejsza animacja ostatnich lat, na głowę bije „Krainę lodu”, Elsa może się schować. Ktoś postanowił wyciąć z filmu wszystkie sceny emocji, i zostawić tylko Riley samą ze sobą. Wyszło z tego 15 minut materiału, do zobaczenia tutaj. Niby nic, a jednak daje do myślenia.

Ponieważ jestem szaloną kociarą, czego dowodem jest na przykład zdjęcia na początku postu (to Bazyl, kot mojej Mamy), nie mogło zabraknąć kociego linku. Monty Happiness udowadnia, że bycie innym, wcale nie znaczy, że jest się gorszym. Co więcej, można zrobić z inności ogromną zaletę ;) 

Grafiterka to szalenie utalentowana, kreatywna web-desingerka, której prace naprawdę mnie zachwycają. Na jej stronie można spędzić wiele czasu po prostu patrząc. 

Co do patrzenia i podziwiania, polecam stronę Mary. Obserwują ją chyba z 10 lat, podziwiam jej kreskę, bardzo chcę kupić sobie kiedyś jej komiks. Tak, bo Mara rysuje i pisze komiksy, w dodatku wrzuca też nastrojowe, ładne zdjęcia. Ponieważ minął rok, a Modowe Opowieści były właśnie moim zeszłorocznym postanowieniem (udało się!), to chciałabym przypomnieć 7 postów, z których jestem najbardziej dumna i uważam je za najciekawsze.

7. Gdy piękno bywa zabójcze – o tym, jakie trucizny można było znaleźć dawniej w kosmetykach.

6. 10 modowych rad z przedwojennego podręcznika savoir-vivru – coś dla prawdziwych elegantek.

5. Kim były midinetki? – historia mody od kuchni, a raczej od krawcowych.

4. Rewolucja zawsze w modzie – wielka rewolucja francuska i jej dziwna moda 

3. Blumerki, artystki, feministki – czyli post z serii „spodnie w damskiej szafie”. W nim pisałam o spodniach w XIX wieku. Niedługo powinien pojawić się nowy o pierwszej połowie XX. 

2. Historia fotografii modowej cz. I – jestem z siebie dumna, bo to chyba najobszerniejszy (a to dopiero pierwsza część) artykuł na ten temat w polskim internecie.

1. Skąd się wzięły it-girls? – historia współczesnego fenomenu.

Korzystając z okazji, jeszcze raz chciałabym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku, mnóstwa inspiracji i zapału do spełniania marzeń ;).

3 komentarze:

  1. Bazyl jest przeuroczy, i widac dobrze mu w domu. Tak rozkosznie sie rozkraczyl, kto by mial serce na mroz wygnac. Pozdrawiam serdecznie Wszystkiego naj w nowym roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Strasznie podoba mi się ten 15minutowy filmik, coś cudownego! :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się z tym, że bajka "W głowie się nie mieści". Aż się skuszę, aby obejrzeć 15 minutowy filmik ☺

    OdpowiedzUsuń

Jeśli dowiedziałaś(łeś) się czegoś nowego, lub uważasz ten wpis za ciekawy, podziel się swoją opinią. Będę wdzięczna ;)

TOP