Poznajmy się bliżej


Modowe Opowieści to blog o modzie

Stworzony z pasji do historii mody, jaki i mody współczesnej. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy kochają ten temat i chcą pogłębiać swoją wiedzę. Jeśli tak jak ja fascynujesz się najnowszymi ( i minionymi!) trendami, na pewno Ci się tu spodoba.

Piszę o modzie, nie o ubraniach 


W modzie można znaleźć odzwierciedlenie praktycznie wszystkiego, co dzieje się na świecie. Dlatego właśnie jest taka fascynująca, a jej historia jest historią ludzkości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czemu nosisz to, co nosisz, i skąd to się wzięło – jesteś w dobrym miejscu. Na MO poczytasz o historii mody, urody, projektantach, modelkach, fotografach i wszystkim co przez wieki kształtowało nasze ubrania.


A ja?

Od chwili kiedy obejrzałam pierwszy film kostiumowy w swoim życiu, zapałałam ogromną miłością do historii mody i tak mi do dziś zostało. Związałam z tym tematem swoją przyszłość i jest już za późno, żeby się wycofać.
Skończyłam studia pisząc licencjat o modzie belle époque ("Moda damska u schyłku Belle Epoque 1910-1914 na przykładzie wybranych tytułów francuskiej prasy kobiecej"). Obecnie piszę dwie prace magisterskie, jedną o społecznym postrzeganiu gorsetu w XIX wieku, drugą o damskiej modzie w czasie I Wojny Światowej.
Kiedy ludzie widzą mnie pierwszy raz, wydaje im się, że jestem wredna, a potem okazuje się, że mieli rację. 
Do szczęścia potrzebne mi są tylko koty (w dużych ilościach) i niezdrowe jedzenie pełne glutenu (w jeszcze większych ilościach). Poniższy obrazek z leniwcem chętnie wytatuowałabym sobie na plecach, gdyby nie to, że nie podobają mi się tatuaże (nie widzę ich u siebie, u innych mnie nie obchodzą).
 


1 komentarz:

  1. Fajnie, że zwróciłaś uwagę na różnicę pomiędzy moda a ubraniami. Czasem zapominamy, że nie zawsze znaczenie obu tych pojęć jest tożsame.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli dowiedziałaś(łeś) się czegoś nowego, lub uważasz ten wpis za ciekawy, podziel się swoją opinią. Będę wdzięczna ;)

TOP